Cena: 4,00 zł

Cztery foldery spełniające funkcję oryginalnych, tematycznych przewodników turystycznych po Toruniu:

„Toruń Kopernika”

Toruńska starówka pełna jest miejsc związanych z życiem Mikołaja Kopernika i pamięcią o tym najwybitniejszym torunianinie. Poznaj stare kamienice skrywające tajemnicę jego narodzin, odwiedź kościoły, szkołę i staromiejski ratusz, wśród których dorastał wielki astronom.

„Piernikowe Miasto”

Jeśli lubisz smak toruńskich pierników, wyrusz na szlak po „Piernikowym Mieście”. Wśród ulic starego Torunia odkryjesz miejsca związane z historią i teraźniejszością korzennego smakołyku.

„Toruń Krzyżacki”

Krzyżacy – a właściwie Bracia Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie – są bardzo silnie związani z historią Torunia. To właśnie oni nadali mu w 1233 roku prawa miejskie i przez ponad 200 lat byli jego władcami. W cieniu krzyżackiego zamku miasto przeżywało okres swego największego gospodarczego rozkwitu, ale jednocześnie coraz bardziej zniechęcało się do surowych rządów Zakonu. Od czasu antykrzyżackiego powstania z 1454 r. w Toruniu nie ma już rycerzy spod znaku czarnego krzyża. Pozostało jednak po nich wiele ciekawych zabytków i miejsc pamiętających ich obecność. Zapraszamy na spacer trasą „Toruń krzyżacki”!

„Toruński Zwierzyniec”

Jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie i dlaczego na toruńskiej starówce spotkać można złote żaby, blaszanego kota, tajemniczego smoka i wesołego kundelka Filusia, ruszaj z nami na spacer po Toruńskim Zwierzyńcu!

Toruń 2015, il. kol., ss. 12, cena: 4 zł za pakiet, dostępne w polskiej, angielskiej oraz niemieckiej wersji językowej.